Technology TOP STORIES

Rekord Guinnessa w przebywaniu w wirtualnej rzeczywistości

rekord

Rekord Guinnessa w przebywaniu w wirtualnej rzeczywistości?
A ile wynosi twój rekord? Ile godzin dałbyś radę przebywać w wirtualnej rzeczywistości? Jedno jest pewne. Zdecydowanie mniej niż Australijczyk Jack McNee. Spędził on 3 dni na życiu wirtualnym. Tak jest! Dokładnie 36 godzin przebywał tylko w wirtualnej rzeczywistości.

Co prawda maraton odbył się już kilka miesięcy temu, to dopiero niedawno Organizacja Guinness World Records zatwierdziła wyniki, dzięki czemu jest on oficjalnym rekordzistą Guinnessa w przebywaniu w wirtualnej rzeczywistości.
Aplikacja VR

Uczestnicy VR-owego maratonu mogli wybrać sobie tylko jedną aplikację do wirtualnej rzeczywistości, z której mogli korzystać. Rekordzista zdecydował, że najdłużej jak tylko się da będzie malował, rzeźbił i rysował przy pomocy kontrolera VR, w aplikacji Tilt Brush. Zobaczcie na czym to polega.

Okulary VR

Jack McNee korzystał z okularów HTC Vive (porównaj ceny). Co istotne, Australijczyk musiał mieć je na sobie przez cały czas! Równe 36 godzin z goglami na głowie. W okularach również spożywał posiłki. Pomagali mu w tym oczywiście ludzie z obsługi.

Zobaczcie kilka dzieł jakie w tym czasie stworzył i jakie miał zaplecze pomocników, kibiców i realizatorów tego rekordowego wydarzenia. Polecamy wideo i serdecznie gratulujemy!

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz