Poradniki 360

Jak oglądać filmy 360 na smartfonie?

filmy 360 na smartfonie, filmy 360, zdjęcia sferyczne, gogle vr

Wielokrotnie podkreślamy fakt, że filmy w technologii 360 są prawdziwym hitem. Teraz i w przyszłości. Mamy nadzieję, że już niedługo profesjonalne okulary do oglądania wirtualnej rzeczywistości będą dostępne absolutnie dla wszystkich. Jak tymczasem oglądać filmy 360 na smartfonie? O tym przeczytacie dalej 😉

Filmy 360 są wciąż swego rodzaju nowością, której jak dotychczas nie każdy jeszcze doświadczył. Wynika to z kilku powodów. Być może ktoś nie jest zupełnie zainteresowany tym tematem, nie wie jak się za to zabrać, sądzi że potrzeba specjalistycznego sprzętu, jest nieśmiały aby zapytać albo nie wie że takie filmy istnieją. Zakładamy jednak, że jak zaczniesz oglądać filmy w technologii 360 to absolutnie się w nich zakochasz! Jeśli lubisz piękne krajobrazy, to będziesz mieć co oglądać. A jeśli lubisz ekstremalne doznania, takie jak skoki na bungee, rollercoastery czy drift, to również filmy 360 oferują sporą kolekcję takich materiałów.

 

Jak jednak zabrać się za oglądanie takich filmów? Czy potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który jest trudno dostępny lub bardzo drogi? Mamy wspaniałą wiadomość. Wcale nie! Obecnie na rynku dostępnych jest sporo ciekawych i dobrych aplikacji, które umożliwiają oglądanie filmów 360 na smartfonie. Oczywiście oglądanie takich produkcji jest też możliwe na komputerze, np. dzięki aplikacji YouTube. Jednak dobrze wiemy, że aktualnie sporo czasu spędzamy właśnie przed telefonami, które są coraz to nowsze i lepsze.  Niektóre telefony są już lepiej wyposażone od niektórych komputerów. Poza tym ich największa zaleta jest niewątpliwie mobilność.

 

Jakie aplikacje wybrać, aby oglądać filmy 360 na smartfonie ?

 

Dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji, jednak bezsprzecznie na pierwszym miejscu jest nasz faworyt:

 1. aplikacja Youtube 
  Wygrywa na starcie tym, że jest najpopularniejszą aplikacją do odtwarzania plików video. Jest dostępna na każdy rodzaj oprogramowania i prawie każdy ma ją zainstalowaną na swoim telefonie.  Ogromnym plusem tej aplikacji jest znany i prosty w obsłudze interfejs. Oprócz tego biblioteka YT jest naprawdę przeogromna. I nie musimy uruchamiać jakiś specjalnych trybów odtwarzania. Wystarczy, że poszukamy interesujący nas film 360 i włączymy jak zwykle. Aplikacja sama się dostosuje. Będziemy mogli przesuwać po ekranie palcem lub ruszać samym telefonem w dowolny kierunek. Jeśli posiadamy okulary VR, chociażby te od Google, możemy przełączyć na odpowiedni tryb wciskając znaczek okularów przy pasku. To takie proste! ?
 2. Go VR 
  Bardzo przyjazna aplikacja, która obsługuje nie tylko filmy 360. Świetnie nadaje się też jako ogólna aplikacja do odtwarzania video, również tych z plików lokalnych, czyli przechowywanych w pamięci twojego urządzenia. Oprócz tego sama posiada pewną bazę filmów, którym w wolnej chwili tez warto się przyjrzeć. Prosty i łatwy interfejs, z którego na pewno będziecie zadowoleni.
 3. 360 VR Player 
  Aplikacja dostępna w wersji darmowej i płatnej. Logiczne jest to, że w wersji bezpłatnej są pewne ograniczenia. Związane są one z odtwarzaniem filmów poprzez wpisanie adresu URL. Ale sama aplikacja udostępnia filmy z własnej biblioteki, z YT oraz biblioteki społecznościowej. Tak jak pozostałe, wspiera również oglądanie przez gogle VR.
 4. VR Media Player 
  To również przyjemna aplikacja dla wszystkich, którzy chcą oglądać filmy 360 na smartfonie. Ale dodatkowo oprócz samych filmów możemy także oglądać na niej zdjęcia wykonane w 360 stopniach. To bardzo praktyczne, ponieważ coraz większą popularnością cieszą się te zdjęcia w mediach społecznościowych. Jedynym minusem tej aplikacji jest fakt, że nie umożliwia ona odtwarzania filmów online. Trzeba polegać na wewnętrznej bibliotece naszego urządzenia.

 

Znane są wam jeszcze inne aplikacje? Podzielcie się z nami! 🙂

You Might Also Like

Brak komentarzy

  Dodaj komentarz