filmy 360 TOP 10 filmów 360 Poradniki 360 Wykorzystanie filmów 360

Wykorzystanie filmów 360 w pomocy osobom niepełnosprawnym

Filmy 360 to nowa forma rozrywki, która w ostatnich latach zawładnęła sercami milionów ludzi, wielbiących nowinki technologiczne. Za pomocą specjalistycznego sprzętu, wraz z użyciem specjalnej kamery, która obraca się wokół własnej osi, możemy przenieść się razem z autorem danego filmu do nowej, rozszerzonej o dodatkowe doznania rzeczywistości.

Filmy 360 operacja

Oczywiście jest to tylko obraz na ekranie, który kręcąc się w odpowiedni sposób zabiera nas na wędrówkę po górach, nurkowanie w głębinach krystalicznie czystego oceanu, czy też na przejażdżkę po Paryżu. I to bez wychodzenia z domu. Z pewnością nie jest to technologia pozbawiona wad. Przede wszystkim obraz ciężko śledzić na jednej płaszczyźnie, bez ruchu. A co za tym idzie należy się zaopatrzyć w sprzęt umożliwiający pełne odbieranie akcji filmu. Jednakże jest to wspaniała inicjatywa zwłaszcza dla osób, które na co dzień są pozbawione możliwość poruszania się i zdobywania ekscytujących wspomnień. Takich jakie zwykle dołącza się do swojego bagażu doświadczeń podczas egzotycznych przygód, czy innych aktywności podejmowanych przez ludzi.

Jak można zatem wykorzystać filmy 360 w pomocy osobom niepełnosprawnym? Przede wszystkim pokazać im to, czego nie miały, czy też nie będą mieć szansy oglądać ze względu na utrudnione przemieszczanie się.

Dzięki nowoczesnej technologii od teraz mogą przenieść się w dowolne miejsce na świecie, które zawsze chciały odwiedzić. Dodatkowo mogą odzyskać poczucie przynależności do osób w pełni sprawnych fizycznie. Mogą wspinać się na najwyższe szczyty świata, jeździć na rowerze po dzikich stepach, czy też wykonywać jakąkolwiek aktywność fizyczną, która sprawi, że nie będą już zmagać się z wiecznym poczuciem wstydu i wyobcowania. Dodatkowo choć na chwilę będą mogły przez chwilę poczuć się osobami zdrowymi, o pełnych siłach witalnych. Zdecydowanie poszerza to ich horyzonty i wzmacnia samoocenę. A nade wszystko poprawia samopoczucie nawet na krótki czas trwania pojedynczego filmu.

To niesamowicie skuteczny sposób na oderwanie się od rzeczywistości. O tyle bardziej emocjonujący, o ile można wraz z kamerą obrócić się, aby popatrzeć w dane miejsce, czy też podziwiać coś, na co wskazuje autor filmu. To także świetna rozrywka dla osób, które czują się nieco osamotnione w swojej chorobie. Od teraz mogą zyskać namiastkę normalnego życia, choć jest to zaledwie parę urywków na ekranie. Oczywiście to nie wszystko- nie da się bowiem opisać uczucia odzyskanej sprawności z miejsca osoby pełnosprawnej.

Tylko ludzie, którzy przeżyli tragedię i zostali pozbawieni sprawności są w stanie opisać emocje, jakie towarzyszą podobnemu przedsięwzięciu. Jest to jednak krok naprzód dla tych osób, jakie do tej pory mogły patrzeć jedynie przed siebie i mieć nadzieję na lepsze jutro. Warto zatem nagłaśniać tego typu inicjatywy. To nie tylko świetna metoda na rozrywkę dla osób zdrowych, czy też artystyczne udogodnienie, które otwiera różne, niewidzialne dotąd perspektywy. Jest to też szansa na to, aby choć raz wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

You Might Also Like

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz