Bez kategorii Poradniki 360

Acer Windows Mixed Reality – recenzja

Acer Windows Mixed Reality

Czy Acer Windows Mixed Reality – to gogle które mogą konkurować z popularnymi goglami Oculus Rift i HTC Vive? Jeśli zastanawiałeś się nad tym, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jeśli interesujesz się tematyką sprzętów do VR to zobacz też artykuł, o tym jaką wybrać kamerę 360 :). Zobacz tutaj. Dziś na tapecie gogle!

Acer Windows Mixed Reality

Obecnie na rynku VR królują wspomniane już modele gogli: Oculus Rift i HTC Vive. Jednak kilka miesięcy temu zadebiutowały gogle Acer Windows Mixed Reality (sprawdź cenę).

Acer Windows Mixed Reality – design

Wygląd tych gogli jest bardzo tradycyjny. Można się pokusić o stwierdzenie, że na tle innych prezentują się trochę w stylu retro. Zostały wykonane z plastiku w kolorze niebieskim, z czarnym akcentem w postacie wysuniętego paska umieszczonego po środku. W tym pasku zostały zamontowane dwie kamery, które są też czujnikami ruchu.

Acer Windows Mixed Reality – waga

W porównaniu do wspomnianej już wcześniej konkurencji, recenzowane przez nas gogle są najlżejsze, co niewątpliwie jest wielką zaletą. Przyczynia się to do dużego komfortu użytkowania, ponieważ szybko można zapomnieć o tym, że mamy je na głowie.

 

Acer Windows MR – 350g

Oculus Rift – 470g

HTC Vive – 555g

 

Acer Windows Mixed Reality – dopasowanie

Zakładanie gogli jest bardzo proste, można to przyrównać do nakładania zwykłej czapki z daszkiem. Wszystko dobrze jest dopasowane. Gąbka, którą zostały wyłożone gogle idealnie przylega do twarzy. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie zapomnieć o rzeczywistości i całkowicie wejść w świat wirtualny.

 

Słuchawki

Acer MR niestety nie jest wyposażony w słuchawki. Oznacza to, że we własnym zakresie musimy zadbać o zestaw słuchawkowy. Będzie to uciążliwe – ze względu na dodatkowe okablowanie, o ile nie użyjemy słuchawek bezprzewodowych. Podobnie jednak rzecz się ma w przypadku gogli HTC Vive.

Soczewki

W goglach zostały użyte soczewki Fresnela. Niestety zniekształcają one bieg promieni świetlnych które powstają na krawędziach. Szczególnie widać to przy wyświetlaniu kontrastowych elementów. Nie jest to jednak na tyle uporczywe, by mogło w jakikolwiek sposób zepsuć zabawę. Soczewki pozwalają na oglądanie wirtualnej rzeczywistości w 105 stopniach. Należy przyznać, że ciężko jest tak dopasować optyczną część gogli, aby trafić na miejsce, w którym ostrość obrazu jest optymalna. Na krawędziach obraz się rozmazuje i zniekształca. Może to przeszkadzać, gdy chcemy podążać samym wzrokiem po wirtualnym ekranie, a nie ruchami głowy.

Wyświetlacz

Acer Windows Mixed Reality jest wyposażony w dwa wyświetlacze LED o rozdzielczości 1440×1440. Jak chodzi o częstotliwość odświeżania, to wynosi ona 60 lub 90 Hz w zależności od specyfikacji PC-ta. Jest to lepsza wersja od Octulusa i HTC, których ekrany posiadają rozdzielczość 1080×1200.

Kontrolery

Kontrolery są wyposażone w touchpady, gałki analogowe, triggery i przyciski menu. Działają dobrze i są odpowiednio wyważone. Można zauważyć, że są one połączeniem  kontrolerów Oculus Touch z kontrolerami sprzedawanymi w zestawie z HTC Vive.

Dobry wybór

Gogle Acer Windows Mixed Reality to bardzo ciekawa alternatywa dla urządzeń takich jak Oculus Rift czy HTC Vive. Są one godne zainteresowania i wypróbowania. Polecamy 🙂

 

A Ty? Korzystałeś? Masz jakieś doświadczenie? Napisz!

 

You Might Also Like

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz