filmy 360 TOP 10 filmów 360

10 najlepszych reportaży w filmach 360

Filmy VR 360 sprawdzają się nie tylko w celach rozrywkowych z ich pomocą można też stworzyć niepowtarzalne reportaże. Siła przekazu filmu 360 jest ogromna, świadczą o tym emocje, jakie takie reportaże wywołują. Wykonywane są przez amatorów i zawodowców. Dla ciekawych nowości i silnych wrażeń, filmy te pojawiają się w sieci, zwykle są dostępne za darmo.  Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój reportaży  właśnie w tym kierunku. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych reportaży VR 360.

Najlepsze reportaże:

1.

Reportaż obrazujący wycieczką po miejscu katastrofy w Czarnobylu, która wydarzyła się w 1986 roku. Jej skutki są ciągle zauważalne. Niezwykły krajobraz opuszczonego miasta zyskuje dzięki nagraniu jako film 360.  Po zniszczonym mieście oprowadza widza przewodnik, pokazuje nam miejsce tragedii, ale także opowiada o historii swojej rodziny i dniu katastrofy. Ponury klimat podkreśla skalę tragedii i daleko idące skutki. Najlepszy efekt przy oglądaniu zapewniają w google VR.

2.

Wojna w Iraku, to doskonały temat do reportażu. Na filmie widzimy sceny kręcone ze śmigłowca szturmowego. Dzięki technologii 360 widz czuje się jak pilot podczas misji nad Mosulem w Iraku. Materiał nie jest amatorski, odpowiada za niego BBC, jest dowodem na to, że filmy 360 zyskują uznanie także w profesjonalnych reportażach.

3.

Trzęsienie ziemi w Nepalu to ogromna tragedia. Film 360 przedstawia krajobraz po katastrofie i dzieci, które pokonują zastane przeszkody by dotrzeć do szkoły. To wzruszający i pouczający reportaż.

4.

Ciekawym filmem zrealizowanym przez The New York Times dzięki technologii 360 jest dokument przedstawiający eksperyment finansowany przez NASA. Film przedstawia symulację życia na Marsie. Występuje w nim sześć osób, które przez kilka miesięcy zamieszkują w  specjalnie przygotowanej “marsjańskiej wiosce”.

5.

Kolejnym niezwykle poruszającym reportażem nakręconym jako film 360 jest relacja New York Times nakręcona po zamachu terrorystycznym w Paryżu. Ten film jest dowodem na to, jak dużo wirtualna rzeczywistość wnosi do sztuki reportażu.

6.

Reportaż z rajdu F1? Dostępny jest w postaci filmu 360. Kamera umieszczona na kasku kierowcy sprawia, że emocje oglądających sięgają zenitu. Technice 360 stopni pozwala na ujrzenie wspaniałych widoków Budapesztu. To prawdziwa gratka dla fanów Formuły 1.

7.

Reportaż w postaci filmu 360, to także świetna okazja by zaprezentować szczytną akcję charytatywną. Efekt jaki osiągnęli producenci poniższego filmiku jest zdumiewająca, porusza i skłania do refleksji.

8.

Reportaże podróżnicze to wspaniała okazja do tego, aby wykorzystać technologię 360. Przykładem może być film przedstawiający podróż na Rodos.  Film 360 sprawia, że krajobrazy zapierają dech w piersiach. Film wykonany przez firmę geekwork360.pl

9.

Połączenie sportu i turystyki? To zadanie dla filmu 360. Na poniższym materiale widać reportaż ze spływu kajakowego przez Grand Canyon. Widoki są zachwycające, a dzięki najnowszej technologii widz ma wrażenie, że jest uczestnikiem tego wydarzenia.

10.

Ostatni to reportaż 360 ukazujący detonacje niewybuchów w Bornem Sulinowie. Widać tu, jak wiele technologia 360 wnosi nawet do filmów o prostym przekazie. Zmienia perspektywę i kumuluje w sobie prawdziwą siłę przekazu.

You Might Also Like

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz